Sold
Listing Courtesy of:
elevateMLS / All American Homes, Inc.
elevateMLS / All American Homes, Inc. 11614 Justify Drive Colorado Springs, CO 80921
Sold on 06/07/2023
$847,888 (USD)
Sold Date:
06/07/2023
06/07/2023
Taxes
$1,261(2021)
$1,261(2021)
Lot Size
7,576 SQFT
7,576 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2022
2022
Style
2 Story
2 Story
Views
View of Pikes Peak
View of Pikes Peak
School District
Academy-20
Academy-20
elevateMLS
Last checked May 14 2026 at 6:24 AM GMT+0000
elevateMLS
Last checked May 14 2026 at 6:24 AM GMT+0000
Stories
- 2
Living Area
- 3,393 sqft
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Mar 20, 2023
Price Changed
$847,888
0%
-$1,000
Mar 02, 2023
Price Changed
$848,888
0%
-$1,000
Feb 23, 2023
Price Changed
$849,888
-1%
-$5,000
Feb 09, 2023
Price Changed
$854,888
-1%
-$5,000
Jan 09, 2023
Price Changed
$859,888
-1%
-$10,000
Dec 08, 2022
Price Changed
$869,888
-1%
-$10,000
Nov 30, 2022
Price Changed
$879,888
-1%
-$10,000
Nov 09, 2022
Price Changed
$889,888
0%
-$4,000
Nov 02, 2022
Price Changed
$893,888
0%
-$2,000
Oct 05, 2022
Price Changed
$895,888
-2%
-$14,000
Disclaimer: